13 წლის ასაკში შევედი კრივზე, მაშინ კიროვის ბაღი ერქვა, ერთ ერთი წამყვანი დარბაზი იყო იმ დროს, 90 იან წლებში. გურამ თაქთაქიშვილი, ასეთი პიროვნება იყო, მცოდნე მწვრთნელი და ნოდარ ქიქავა. ორივე საბჭოთა ნაკრების წევრი ,ნოდარა უფროსი იყო და მსუბუქი წონა.ახალგაზდრობაში ფეხებზე მოძრაობდა მაგრად და ამას კარგად გადმოსცემდა და ხსნიდა, ასე ავიდგი ფეხი და 1995 წელს გავიმარჯვე საქართველოს პირველობაზე და მოვხვდი საქართველოს ნაკრებში სკოლის მოსწავლეთა შორის,შემდეგ ახალგაზრდულ ნაკრებში და გადავედით ეროვნულ ნაკრებში.
იმ დროს საზღვარგარეთ შეჯიბრებზე სიარულის ფუფუნება ნაკლებად გვქონდა,მაგრამ მაინც ვახერხებდით, ევროპის ჩემპიონატზე ვიყავით უნგრეთში, მსოფლიო ჩემპიონატზეც მივიღეთ მონაწილეობა კუბაში,ჰავანა. სამწუხაროდ უშედეგოდ დავბრუნდი და მედალი ვერ მოვიპოვე მაგრამ დიდი გამოცდილება მივიღე. იყო სხვა და სხვა საერთაშორისო ტურნირები,თურქეთის ა კლასის ტურნირი ჩატარდა 1997 წელს ათათურქის სახელობის და ოქრო წამოვიღე სახლში,იყო სასიამოვნო მომენტებიც 😁
1998 წელს წავედი ქუვეითში და ჩავიბარე ერთ ერთი კლუბი. ვმუშაობდი ბავშვებთან 12 წლიდან ზევით.
3 წლის მუშაობის შემდეგ ქუვეითის ნაკრების უმრავლესობა,დაკომპლექტებული იყო ჩემი ბიჭებით, არიან არაბეთის ყურის გამარჯვებულები და აზიის ჩემპინატის მედალოსნები
შემდეგ გადავედი ქუვეითის ეროვნულ ნაკრებში და გავაგრძელე საქმიანობა 2013 წლამდე .