🏆 ჩემი სპორტული კარიერა ნაადრევი ასაკიდანვე იწყება. 14 წლამდე აქტიურად ვიყავი დაკავებული ფეხბურთით, თუმცა არასწორმა მიდგომამ და არაპროფესიონალიზმა სამწვრთნელო შტაბის მხრიდან მიმიყვანა იმ შედეგამდე, რომ თავი დამენებებინა და სხვა სფეროზე დამეწყო ფიქრი. სწორედ ეს გახდა რეალური მიზეზი იმისა, თუ რატომაც დავიწყე დარბაზში ვარჯიში და გარკვეული პერიოდის მერე გადავწვიტე სამწვრთნელო სფეროში ჩავრთულიყავი, კერძოდ კი ფიტნესში. 8 წელია უკვე რაც ამ სფეროში ვარ და ჩემი მთავარი მამოტივირებელი ძალა არის ხალხის დახმარება, შეცვალონ საკუთარი თავი უკეთესობისკენ და გახდნენ საკუთარი თავის საუკეთესო ვერსია, როგორც ფიზიკურად, ასევე მენტალურად.
სამწვრთნელო მიმართულებასთან ერთად ვარ საქართველოს ჩემპიონი ბოდიბილდინგსა და ფიტნესში კერძოდ კატეგორია მენს ფიზიკში 🇬🇪🥇, ევროპის ვიცე ჩემპიონი 🇪🇺🥈, სომხეთის გრან პრის ოქროს მედლის მფლობელი 🇦🇲🥇 და სხვა საერთაშორისო ტურნირების პრიზიორი.
✊ მთავარი მიზანი ამ სფეროში ყოფნის არის ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია ადამიანებში. მინდა ჩემი ცოდნა და გამოცდილება გავუზიარო ყველა იმ ადამიანს ვისაც ეს სჭირდება, რათა იგივე შეცდომები არ გაიმეორონ, რაც მე დავუშვი წლების წინ და მიაღწიონ სასურველ შედეგს უმოკლეს დროში, სწორი მითითებებითა და რჩევებით.
ჩვენი სხეული არის ღმერთისგან ნაბოძები და ჩვენი ვალდებულებაა ვიზრუნოთ მასზე, გავუფრთხილდეთ და მოვუაროთ. ფიტნესი და ჯანსაღი ცხოვრების წესი გვეხმარება ვიყოთ საუკეთესო ფორმაში და რაც მთავარია, ჯანმრთელად. იზრუნე შენს ჯანმრთელობაზე დღეს, რომ ხვალ მადლობა უთხრა შენს თავს!