ბავშვობაში მართალია არც ერთი სახეობის სპორტზე არ მივლია, მაგრამ ყოველთვის აქტიური და ცნობისმოყვარე ვიყავი. ჩემმა ცნობისმოყვარეობამ და იმ ადამიანების ყურებამ, რომლებიც დადიოდნენ სპორტდარბაზში და ჰქონდათ “ლამაზი სხეული” (მაშინ მხოლოდ მაგას ვხედავდი) დამაყენა ამ გზაზე და დღემდე მივყვები, რომელიც დროთა განმავლობაში ჩემს მეორე პროფესიად ვაქციე და დღეს სერტიფიცირებული ფიტნეს და ჯგუფური აქტივობების მწვრთნელი ვარ. აქვე ავღნიშნავ, მაქვს ერთმანეთისაგან განსხვავებულ სფეროებში მუშაობის დიდი და საინტერესო გამოცდილება.
მამოტივირებს ჩემი პერსონალური თუ ჯგუფური ვარჯიშების მოსწავლეების შედეგები და მიღწევები. მათი გაზრდისთვის მე ყოველთვის ვცდილობ საკუთარი თავის განვითარებას სხვადასხვა მიმართულებით.
2024 წელს კვალიფიკაციის ამაღლებისთვის და ცოდნის გაღრმავებისთვის წარმატებით გავიარე 12 რაუნდის სამწვრთნელო სკოლის კურსი ,,ფიტნეს ინსტრუქტორი" - Level 3 senior.
ასევე, 2024 წელს გავიარე საქართველოში TRX-ის რიგით პირველი ოფიციალური ტრენინგი: “TRX Group Rraining Course” და “TRX Suspension Training Course”
12 ROUNDS- ის გუნდთან ერთად ნებისმიერ მსურველს აქვს შესაძლებლობა მიაღწიოს დასახულ მიზანს. ეს არის სივრცე და ადგილი სადაც არის პროფესიონალური გარემო შედეგის მაქსიმალური მიღწევისთვის.