ჩემი მოგზაურობა ფიტნესში დაიწყო თითქმის ოთხი წლის წინ, როდესაც პირველად შევედი კრივის დარბაზში. რაც, სწრაფად გადაიზარდა ფიტნესისა და ბოდიბილდინგის გატაცებაში. ამ სპორტში საჭირო დისციპლინამ გამიტაცა და გამუდმებით ვცდილობდი ჩემი ფიზიკური საზღვრების გაუმჯობესებას.
გარკვეული პერიოდის განმავლობაში ვადევნებდი თვალყურს 12 რაუნდის აკადემიას, აღფრთოვანებული ვიყავი იმ საქმით, რასაც ისინი აკეთებდნენ, მაგრამ ვერ წარმოვიდგენდი, რომ მექნებოდა შესაძლებლობა გავმხდარიყავი ამის ნაწილი. ტრენინგ-კურსების სწავლების შემდეგ, აკადემიამ მომცა საშუალება რომ ტრენერად დავრჩენილიყავი. ეს იყო მოულოდნელი და საინტერესო შესაძლებლობა, რომელიც იდეალურად ემთხვეოდა ჩემს ფიტნეს ინტერესებს.
2024 წელს გავიარე საქართველოში TRX-ის რიგით პირველი საერთაშორისი ტრენინგი: “TRX Group Rraining Course” და “TRX Suspension Training Course”
რატომ ფიტნეს ტრენერობა?
-გამუდმებით გაუმჯობესებისკენ, ჩემი საზღვრების გადალახვისკენ და სხვების დახმარებისკენ სწრაფვა არის ის, რაც მაძლევს მოტივაციას. ეს არის ჩემი ცხოვრების განუყოფელი ნაწილი და მზად ვარ დავეხმარო სხვებსაც თავიანთი მიზნების მიღწევაში.
რა მომცა 12 რაუნდმა?
-დარბაზმა მომცა პლატფორმა, რომ გავუზიარო ჩემი სპორტის სიყვარული სხვებს, გავმართო ისინი საკუთარ ფიტნეს მოგზაურობაში და ვუყურო მათ გარდაქმნას, როგორც ფიზიკურად, ასევე გონებრივად.
12 რაუნდი არის სივრცე სადაც მრავალი პროფრსიონალი ერთად მიიწევს განვითარებისთვის და გაუმჯობესებისადმი და სწორედ ეს ერთობლივი ერთგულება არის ის, რასაც ღრმად ვაფასებ და ვამაყობ რომ მისი ნაწილი ვარ.